Схеми вишивки хрестиком - Світ Рукоділля

Вишиванки на домотканому полотні. Заготовки, схеми, фото

Домоткане полотно чудово підходить для виготовлення одягу та різноманітних предметів домашнього вжитку. Ця тканина створена із найдовших якісних волокон. Саме тому вона рівна, тонка, щільна, гладка, ідеальна для виробництва заготовок вишиванок на домотканому полотні.

Вишиванки на домотканому полотні. Заготовки, схеми, фотоНитки матерії мають рівномірне переплетіння. Це дає можливість майстрині створювати свої неповторні вироби, вишиваючи рахунковим хрестом за допомогою схеми обраного візерунку. По даному матеріалу можлива вишивка нитками, рахуючи через дві нитки основи або за допомогою накладної канви. Результат вишивання у першому випадку буде більш дрібним, вишуканим. Даний спосіб вимагає значних затрат часу, терпіння, майстерності, але вишивка виходить ювелірною. Можна полегшити цей процес, скориставшись схемою на водорозчинному флізеліні. ЇЇ потрібно лише пришити чи приклеїти теплою праскою до місця вишивання, вишити та випрати, щоб флізелін розчинився. При використанні накладної канви, в залежності від її розміру, малюнок виходить більш розмашистим. Однак витрати часу і праці на таке творіння будуть значно меншим.

Для вашої зручності ми пропонуємо заготовки вишиванок на домотканому полотні. Кожен такий набір складається з кольорової символьної схеми узору, викрійки на різні розміри, кольорового зображення готової вишиванки.

Існує розподіл домотканого полотна за щільністю:

  • 20 – найбільш щільне. Добре підходить для пошиття одягу, предметів побуту
  • 30 – трохи менша щільність. Універсальна для одежі, аксесуарів для оселі
  • 40 – ще тонша, ніж попередня. Використовується для пошиття жіночих, дитячих речей
  • 50 – надзвичайно легка, майже повітряна, злегка прозора. З неї шиють чудовий нарядний жіночий, дитячий одяг.

Вибір залежить від фасону, призначення готової речі, матеріалу, який буде використовуватись при вишиванні (муліне, бісер, стрічки). Каунт 20 – щільна тканина, густе переплетіння волокон, гладка та приємна на дотик, володіє всіма необхідними властивостями для втілення об’ємних, насичених бісером мотивів. В нашому інтернет магазині представлено великий вибір схеми вишивки бісером на домотканому полотні. На чоловічи сорочки краще обрати домоткане полотно №30 та №40.

Купити заготовку для вишиванки можна на сайті svitrukodilia.com.

заготовки вишиванок на домотканому полотні

Для вишивки на домашньому полотні можна не використовувати підкладну канву, що значно полегшує готовий виріб, робить його комфортнішим в носінні.

 Після прання ця тканина дає усадку по довжині ширині 7-10 см на метрі. Враховуйте цей момент при розкроюванні виробу.

Одяг з домотканого полотна вимагає дбайливого догляду. Це подовжить термін використання, збереже його неповторність, красу. Для таких речей рекомендується ручне прання. Їх не варто кип’ятити, замочувати, викручувати, щоб уникнути пошкодження. Прасують такі речі помірно нагрітою праскою на виворіт, бажано через марлю, коли вони ще трошки вологі.

При виготовленні вишитих українських сорочок часто використовують матерію не тільки традиційного білого кольору, а й сіру, чорну, червону. 

Зачекайте...