Надійність гарантуємо
якість та найкращу ціну
Термін доставки 1-2 робочих дні
по всій території України
Актуальність всі ціни на сайті
актуальні
Професійна консультація ми завжди готові відповісти
на всі ваші запитання
З задоволенням підберемо бісер та нитки
до будь-якої заготовки

Чоловічі вишиванки: схеми від "Світ Рукоділля"

Чоловічі вишиванки: схеми від "Світ Рукоділля"

Хочете попрацювати Санта Клаусом? Порадувати своїх близьких оригінальними подарунками, виготовленими власноруч? Тоді ви потрапили за адресою. Адже наш інтернет-магазин пропонує Вам широкий вибір чоловічих вишиванок у схемах, за допомогою яких кожен зможе створити неповторний виріб своїми руками. А цікаво б Вам було дізнатися звідки походить традиція вишивки бісером плаття? Чи давно вона з'явилася на теренах України? Який зміст вона несла, якими магічними силами була наділена? Про все це та навіть трохи більше дізнаєтеся у нашій статті.

Червоний — то любов, а чорний — то журба

Усім українцям відома ця пісня за словами вірша Дмитра Павличка у виконанні Дмитра Гнатюка. Проте, у давнину ці кольори носили дещо інший зміст. Так, червоний колір символізував сонячну енергію, кохання, любов (тут поет був правий), але чорний зовсім не був символом журби. Чорні нитки у вишивці означали матінку-землю, плодючий ґрунт, що дарував нове життя рослинам, був покровителем землеробів, символом достатку і хліба у домі.

Відповідно білий колір був ознакою духовного просвітлення, символом води — тобто антонімом червоного. Жовтий колір уособлював свободу, сонце, щастя. Зелений же колір був шанований українцями не менше за чорний або червоний і зображав молодість, дужу силу, весну, нескінченність життя. Коричневий ототожнювали із засіяним полем, сірий — з рівновагою та здійсненням бажань.

Одним з відомих дослідників народного одягу був український Кобзар — Тарас Григорович Шевченко. Поет цікавився особливостями крою жіночих вишиванок бісером, чоловічих вишиванок, схеми малюнків занотовував. У своїх творах приділяв особливу увагу сорочці у портреті Кочубея, ретельно виписував червоний візерунок на портреті матері у своїй роботі “Марія”.

Вишивати тільки у свято!

Споконвіку українські дівчата вчилися мистецтву вишивки. Воно передавалося із покоління до покоління: від матері до дочки. У давнину існувало справжнє свято вишивальниць — день Варвари (17 грудня). Цього дня було заборонено виконувати важку фізичну працю: білити, місити глину, або ж прати (так, у часи, коли не існувало пральних машин-автомат, прання вважалося досить важкою працею). На Варвари дівчата збиралися разом, молилися й вишивали, ворожили на врожай, на нареченого, спостерігали за погодою.

Вірний чи зрадливий? (чоловічі вишиванкисхеми)

Вірний чи зрадливий? (чоловічі вишиванкисхеми)Вірний чи зрадливий? (чоловічі вишиванкисхеми)Так, раніше дівчата також переймалися вірністю свого чоловіка, парубка. Яким же чином це перевірялося? Ви не повірите, але допомагала їм у цьому знову таки вишиванка! Вважалося, чоловічі вишиванки, схеми візерунків яких позначали магічні символи сили та мужності, несли глибокий сакральний зміст. Дівчина, якою така сорочка була зроблена, вкладала у неї, окрім магії знаків, ще й власну силу та душу. Виготовлення такого одягу було дуже інтимною справою, а отже і прання такої особистої речі хлопець міг довірити лише своїй жінці.

Вирушаючи у далеку дорогу чумак просив благословення у дружини, а та надягала на нього сорочку, вишиту власноруч. Зняти він міг її лише тоді, коли повернеться додому. Якщо ж чоловік повертався додому у випраній сорочці, то значить — знімав її у присутності іншої дівчини, що підтверджувало факт подружньої невірності.

Магія візерунку

Вам уже відомо: чоловічі вишиванки схеми своїх візерунків несли глибокий магічний зміст. Вони допомагали вберегти хлопця від злих духів, пристріту, ворожого ока. Ці символи сягають своїм коріння далеко у дохристиянські часи. Наприклад, часто зображувані на одязі так звані солярні знаки “громовий знак” або “колесо Юпітера” тісно пов'язані з язичницьким Перуном, богом грому та блискавки. Існувало ще безліч символів, тісно переплетених із божествами дохристиянського періоду:

  • Духобори означали вогонь, що зцілював тілесні та духовні недуги.
  • Духовна сила допомагала зберігати життєдайні сили, важливі для існування роду та сім'ї.
  • Цвіт папороті уособлював лікувальну силу природи.
  • Сварожич оберігав чоловіків, уособлюючи бога Сварога, який був покровителем лікарів, вчених, мандрівників — усіх тих, кому небайдужі живі створіння.
  • Знак Сварога символізував мудрість та справедливість. Його вишивали Всевидячим Оком, якому відома справжня суть Буття.

Зазвичай вишивкою прикрашався комір, зап'ястя, у деяких місцевостях — спина (щоб убезпечити хлопця від нападу нечистої сили ззаду). Загалом, візерунки знаходилися на тих місцях, де тіло було відкритим, а, отже, незахищеним.

На нашому сайті Ви знайдете широкий вибір чоловічих вишиванок, схеми орнаменту на яких допоможуть захистити кохану людину від ворожих навроків та просто прикрасити буденний одяг чимось особливим. Відомо, першим, хто одягнув українську сорочку під сучасний піджак став письменник і поет Іван Франко. Саме в такому одязі його зображено на купюрі, вартістю у 20 гривень.

Який вигляд мають заготовки чоловічих вишиванок бісером?

Зазвичай — це готовий виріб, на якому на спині, грудях, комірі, та зап'ястях надрукована Ваша майбутня вишивка. Фарба є дуже якісною, не змивається і не кришиться навіть після багаторазового прання. По цьому малюнку виконується вишивка, наче по канві.

Радимо застосувати фантазію та прикрашати сорочку не тільки нитками, а й бісером. Можливий навіть змішаний варіант. Найкраще для цього підійде чеський бісер №10. Його бажана кількість вказана у буклеті-інструкції, що додається.

З якого матеріалу зроблені зразки?

Чоловічі вишиванки схеми Ви знайдете у різноманітних варіантах. Найвідоміші з тканин такі: атлас-коттон, грубий шовк (100%), домоткане полотно, льон (100%). Від якості тканини та її складу прямопропорційно залежить і ціна виробу. Зазвичай, сорочка складається з 5-ти полотен.

Яким чином прати чоловічу вишиванку з бісером?

Увесь одяг з вишивкою або з бісером рекомендують прати вручну у воді температурою 30-40°. Потрібно спочатку замочити виріб у підсоленій воді (1-2 чайні ложки солі на 1 літр). Віджимати та скручувати тканину не радять, адже можна пошкодити вишивку, вирвати нитки. Після закінчення прання слід обгорнути сорочку у махровий рушник — він вбере у себе зайву вологу.

Зачекайте...