Заготовки для вишивки плаття бісером. Ціни, фото
У українців є давня традиція – прикрашати одяг вишивкою. Виконувати візерунки можна хрестиком, стрічками, шовковими нитками, а також бісером. Саме тому заготовки для вишивки плаття бісером користуються популярністю у наших майстринь. Такий спосіб обробки тканини є одним із найпопулярніших. Заготовки для вишивки бісером плаття, сорочки, скатертини чи прості орнаменти для оздоблення будь-чого розроблені з урахування сучасних модних тенденцій, водночас несучи в собі краплину традиційного українського вбрання. Особливо по-новому виглядає вишиванка плаття. Вишивка бісером виглядає вишукано та сучасно. Окрім того, це доволі просте заняття, набагато легше, ніж, наприклад, гладдю або стрічками.
Прикрашання вбрання – захоплююче заняття, а разом із тим – корисне. За допомогою вишуканого кольорового візерунка є можливість зробити звичну річ незвичною, а одягу, що вже встиг набриднути, подарувати нове життя.
Одним із найскладніших етапів в процесі декорування є вибір та нанесення візерунка. Вправні та досвідченні майстрині часто самі складають та наносять схеми об’єктів, якими планують доповнити ту чи іншу річ. Проте для того, хто вперше бере в руку голку і бісер, не обов’язково тренуватися на простих малюнках – за допомогою заготовки для вишивки бісером плаття, сорочки, спідниці чи чогось іншого можна одразу переходити до серйозних проектів.
Готові мотиви ви зможете придбати в нашому магазині, адже саме у нас ви знайдете той візерунок, який стане вам до вподоби. Одним із найпопулярніших малюнків на заготовках для вишивки плаття бісером є квітковий орнамент. Для сорочок та спідниць часто беруться геометричні візерунки.
Як працювати з готовими наборами для вишивання плаття?
Основою для подібного виробу є водорозчинний флізелін. В наборі для вишивання подаються кілька фрагментів, які можна використовувати на різних частинах одягу. Необхідно вирізати той фрагмент, який ви збираєтесь вишити і за допомогою праски приклеїти його до тієї частини одягу, яку ви будете декорувати. Якщо тканина делікатна або ви просто боїтеся пошкодити її флізеліном, як альтернативний вихід ви можете необхідний фрагмент візерунка пришити.
Далі необхідно підготувати бісер для вашого мотиву. В деяких готових наборах є кольорова смужка, де зображені кольори, необхідні для конкретного проекту, але може статися так, що бісер потрібно буде вибирати на око.
Обирати візерунок та кольори необхідно так, щоб на одягу вони виглядали контрастними. Майже всі кольори добре видно на чорній та білій тканині. Особливо на чорній тканині кольорові бісерини виглядають вишукано і сучасно. Саме тому заготовки для вишивки бісером плаття найчастіше обирають для вишивки саме чорної сукні.
Як зняти заготовку після оздоблення бісером?
Після того, як вся робота буде виконана, макет з флізеліну необхідно зняти і очистити від його залишків тканину. Знімається схема дуже просто – достатньо лише ретельно випрати річ теплій воді. 5 хвилин прання буде досить, щоб змити всі залишки флізеліну. Після цього варто ще 1-2 хвилини промити окремі місця під проточною водою.
Як початки вишивку бісером на тканині?
Багато хто з тих, хто купляє заготовки для вишивки плаття бісером, пробує себе в цій справі вперше. Існують деякі типові труднощі, з якими стикаються новачки.
- Як правильно закріпити голку? Це досить типове питання, і це зрозуміло, адже почати завжди найважче. В перший крок голка має пройти через тканину в двох місцях, вузол на кінці нитки має закріпити стьожок, і для надійності треба висунути голку та вдіти її в ті самі точки, що й вперше і знову витягти.
- В який бік рухатись? Голка проколює дві дірки на флізеліновій основі одна навпроти одної. Кожна намистинка нашивається на тканину окремою петлею, що йде паралельно попередній. Можна вишивати рядками, стовпчиками, але варто слідкувати, щоб нитка була по кольору тканини або по кольору матеріалу для обробки.
- Що робити, коли закінчується нитка? Нитку радиться брати не досить довгу, щоб було зручно вишивати і вона не заплутувалась, але така довжина швидко закінчується. І багато хто з новачків не знає, що робити, коли таке сталося вперше. Головне, що рекомендується передбачити, це щоб нитка закінчилась так, щоб голка в цей момент була на внутрішній стороні від заготовки для вишивки бісером плаття. Далі можна діяти так, як вам зручно – закріпити нитку двійною стьожкою і розпочати з нової нитки або ж прив’язати нову прямим вузлом і продовжити.
- Яку голку обрати? При виборі голки найголовніше – щоб через її вушко проходив бісер. Досвідчені майстрині радять для зручності застосовувати довгу голку.
Вишукане вбрання: в чому плюси вишивки одягу бісером
- Бісером можна прикрасити навіть звичайну сукню так, що вона буде виглядати по-королівському. Причому цінність виробу в десятки разів збільшуються, якщо малюнок виконаний своїми руками, без використання машинної вишивки.
- За допомогою звичайного бісеру проста сукня перевтілюється в вишукану вечірню, від якої в захваті будете не лише ви. А літнє платтячко з барвистими кольорами стане ще яскравішим, якщо прикрасити його за допомогою вишивки бісером плаття на короткий рукав.
- Більш того – в деяких випадках за допомогою ручного декору приховуються недоліки та пошкодження тканини – плями, що не відпираються, сліди від праски, невеликі дірки і таке інше. Бісер приховає недоліки і зробить одяг більш привабливим.
- Додаткові вишиті елементи на сукні допоможуть підкреслити вашу фігуру та приховати деякі її недоліки, в разі коли вдалося правильно розмістити елементи композиції.
Найчастіше декорують бісером однотонні тканини. На них візерунки виглядають яскравіше і краще виділяються. Навіть класична маленька чорна суконька буде виглядати по-іншому, якщо додати на неї кілька кольорових квіток.
Також читайте: схеми для вишивання бісером плаття
Бісер є також чудовим рішенням для оздоблення дитячого нарядного одягу. Рекомендується брати яскраві кольори. Ще як варіант - вишити барвисті квіти або яскравий геометричний орнамент. Є також окремі готові макети з дитячими малюнками.